چگونه از طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم استفاده کنیم؟

استفاده از طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم در مصرف خانگی

طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم برای مصرف خانگی در بطری های قطره تکانی (با ضربه زدن به پشت بطری قطره تکانده می شود) تهیه گردیده است. حجم این بطری ها ۱۵ میلی لیتر بوده و شامل ۵۰۰ تا ۷۰۰ قطره می باشند(بسته به بزرگی قطره). کاربرد هر یک از طعم دهنده ها در بخش محصولات آماده است و هر محصول بسته به عطر طعم و ذائقه شخص می واند در انواع نوشیدنی ها، دسرها وغاها استفاده شود. به عنوان مثل از طعم دهنده طبیعی گل محمدی می توان در چای و یا شربت استفاده کرد همچنین در تهیه کیک و مربی و یا حتی برخی غذاها استفاده نمود و هم از عطر و طعم آن لذت برد و هم از خواص بی نظیر آن بهره مند شد. اما سوال این است که چطور از این طعم دهنده ها استفاده کنیم؟ فرض کنید می خواهیم شربت گلاب تهیه کنیم، می توانید ابتدا به میزان مورد نظر شکر داخل لیوان بریزید (دو قاشق چا خوری در یک لیوان) و بعد دو قطره طعم دهنده را به شکر اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید و سپس آب اضاف نموده و خوب به هم بزنید تا شکر کاملا حل شود. البته ترتیب اضافه کردن اهمیتی ندارد می توانید شکر را در آب حل نموده و بعد به میزان دلخواه طعم دهنده به آن اضافه نمایید.

یا به عنوان مثال برای طعم دار کردن چای یک تا دو قطره از طعم دهنده را به یک لیوان چای اضافه نموده و خوب به هم بزنید و از عط و طعم و خواص آن لذت ببرید.

بانوان خوش سلیقه ایرانی تمایل دارند در منزل انواع مربا ها را با دستان هنرمند خود تهیه کنند و با سلیقه و ذوق سرشار آن را به عطر و طعم گلاب و هل معطر می سازند. برای این منظور از می توان از عرقیات سنتی استفاده نمود که باید به میزان دلخواه عرق هل و گلاب را به مربا اضافه کنیم و بعد به پخت مربا ادامه دهیم تا به غلظت مورد نظر برسیم که البته در بیشتر موارد عطر طعم مورد نظر یا کم است یا زیاد و به مقدار دلخواه ما نیست. اما با استفاده از طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم بعد از آماده شدن مربا می توانید قطره قطره طعم دهنده را به مربی اضافه کنید و خوب به هم بزنید و این کار را ادامه دهید تا به عطر و طعم دلخواه برسید.

به همین شیوه از طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم در هر غذا نوشیدنی و دسری می توانید استفاده کنید.

استفاده از طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم در مصارف صنعتی

استفاده از گلاب هل و چاشنی های دیگر در انواع صنایع غذایی بسیار متداول است. از طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم می توان به راحتی در بسیاری از این واحد های تولیدی غذایی استفاده نمود. در صنایع غذایی مشکل آلودگی میکروبی یکی از دغدغه های اصلی تولید کنندگان است. طعم دهنده های طبیعی آنوش طعم به دلیل غلظت بالای مواد موثره گیاهی در آنها به هیچ وجه آلوده به میکروب نمی شوند و بنابراین تولید کنندگان صنایع غذای می توانند به راحتی از این طعم دهنده ها در انواع محصولات خود بدون نگرانی  آلودگی میکروبی ناشی از آنها استفاده کنند.

You might also like

More Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید